چند ایده برای پولدار شدن

پولدار شدن خیلی به دانش و شعور فرهنگ و اخلاق و سواد ربطی ندارد، پولدار شدن راه دارد وقتی در راه درستش قرار بگیریم به مقصد میرسیم.

شاید ساده ترین راهی که برای پولدار شدن به ذهنتان خطور کند داشتن یک پدر میلیاردر یا به ارث بردن یک عالمه پول است.

ولی این ها چیزهایی نیست که منتظرشان بمانید یا بتوانید کاری برایشان بکنید.

بسیاری از افراد موفق و پولدار در خانواده ای فقیر بدنیا آمده اند و همین فقر، این لزوم را برای آنان بوجود آورده که راههای جدیدی برای پولدار شدن کشف کنند و یک کارآفرین بزرگ شوند.

راه های بسیار زیادی برای پولدار شدن وجود دارد.

در ادامه چندین راه برای پولدار شدن و نکته هایی برای موفقیت در آن را به شما می گوییم:

۱- باید هدف داشته باشید، رویا داشته باشید

هر کسی در دنیا برای انجام کاری بدنیا آمده و می تواند در آن شکوفا شود. اگر هنوز هدف و رویایتان را پیدا نکرده اید یعنی هنوز به دنیا نیامده اید. هیچوقت برای شروع کاری که به آن علاقه دارید دیر نیست. علاقه در مسیری که آن را می روید به شما انگیزه می دهد و شما را خلاق و موفق می کند. اگر کاری را دوست نداشته باشید و فقط منتظر تعطیل شدنش باشید خیلی بعید است که در آن رشد کنید و پولدار شوید.

۲- از یاد گرفتن خسته نشوید

دنیای کنونی همواره درحال تغییر و پیشرفت است. کسانی موفق می شوند که اطلاعات بیشتر و به‌روز تری نسبت به بقیه داشته باشند. بعد از اینکه رشته ای که می خواستید را برای فعالیت انتخاب کردید، سعی کنید قدم به قدم در آن متخصص تر شوید و هر دانشی را در رابطه با آن کسب کنید. اگر بتوانید در رشته ای خاص بهترین باشید، می توانید پول فراوانی از طریق آن بدست آورید. البته متخصص شدن در یک رشته یک شبه اتفاق نمی افتد، این موضوع مانند تفکر کایزنی ژاپنی ها باید قدم به قدم و به طور مداوم باشد.

کتاب خواندن را در برنامه ی روزانه ی خود قرار دهید. زندگی نامه ی افراد موفق را بخوانید. برای مثال زندگی نامه ی استیو جابز بنیانگذار شرکت اپل را بخوانید. قطعا با مطالعه ی زندگی آن ها پنجره های تازه و متعددی بسوی موفقیت به رویتان گشوده خواهد شد.

۳- ریسک پذیر باشید

یکی از راه ها برای چند برابر کردن پولتان سرمایه گذاری در بازارهای مالی است. برای سرمایه گذاری در بازارهای مالی باید اطلاعات موردنیاز در این زمینه را کسب کنید و فرد فرصت شناس و ریسک پذیری باشید. شما می توانید با خرید سهام شرکت های معتبر و اوراق قرضه و سرمایه گذاری در بازار بورس(اگر ریسک پذیری بالایی دارید)، سود زیادی کسب کنید.
همچنین خرید طلا و ارز مخصوصا در بحران های اقتصادی سود زیادی دارد.

۴- اینترنت را فراموش نکنید

مردم روز به روز بیشتر به اینترنت روی می آورند و راه های پولدار شدن ازطریق اینترنت روز به روز سوددهی بالاتری بدست می آورد. ایجاد کسب و کار اینترنتی نیاز به سرمایه ی اولیه ی زیادی ندارد، ولی تخصص و خلاقیت برای جذب مخاطب لازمه ی آن است. امروزه بسیاری از مردم از طریق سایت ها، کانال های تلگرامی و اینستاگرام، خرید و فروش اینترنتی، ساخت اپلیکشن و بازی ها برای موبایل و … پول زیادی بدست می آورند.

۵- شبکه ارتباطی خود را گسترش دهید

سعی کنید ارتباطات خود را گسترش دهید و هیچ وقت قطعشان نکنید. اکثر فرصت ها و پیشنهادات خوبی که برای ما پیش می آید ازطریق دوستان و آشنایانمان است. همچنین احتمال موفقیت گروهی از افراد، بیشتر از احتمال موفقیت فرد به تنهایی است. با افرادی ارتباط داشته باشید که مانند خودتان دارای هدف مشترکی هستند. شما باید ازطریق شبکه های اجتماعی و همینطور در دنیای واقعی پل های ارتباطی زیادی بزنید.

۶- برنامه ریزی، برنامه ریزی و برنامه ریزی

اینکه امروز هدفتان را پیدا کنید و چند روز بعد به چیزهای دیگر فکر کنید و آن را فراموش کنید شما را موفق نخواهد کرد. شما باید برای پولدار شدن یک برنامه ی کاربردی روزانه و برنامه ریزی مالی داشته باشید. بهترین راهش این است که هدف مالی، برنامه روزانه، برنامه بلند مدت، مقدار پولی که بدست می آورید و خرج می کنید را یادداشت کنید. بهترین راه برای کنترل و مدیریت هزینه این است که دفترچه ای تهیه کنید و تمام خرج های ریز و درشتتان را در آن بنویسید.

۷- پس انداز یادتان نرود

تنها راه برای بدست آوردن یک سرمایه ی خوب برای شروع یک کار و پولدار شدن، پس انداز است. شما باید هزینه هایتان را طوری برنامه ریزی کنید که قسمتی را به پس انداز اختصاص دهید. برای اینکه مطمئن شوید این پول را خرج نمی کنید، یک حساب دیگر باز کنید و پول هایی که قرار است پس انداز کنید را در آن بریزید که حساب کار از دستتان در نرود. اگر مدیریت هزینه هایتان برایتان سخت است خود را در عمل انجام شده قرار دهید. مثلا وام بگیرید یا زمین و ماشینی بخرید که مجبور باشید قسط آن را بدهید.

۸- تا می‌توانید شکست بخورید!

بدانید که شکست مقدمه ی پیروزی است و تاکنون هیچ پیروزی ای بدون شکست های قبلی بدست نیامده و جزء جدایی ناپذیر زندگی است. مهم این است که چطور با شکست هایتان برخورد می کنید. شما باید از شکست ها و ضربه هایی که می خورید درس بگیرید و حتی قوی تر شوید. برای رسیدن به موفقیت و پولدار شدن از شکست نترسید و هرگز تسلیم نشوید. هرگز برای شکست هایتان در افراد دیگر و عوامل محیطی دنبال مقصر نگردید. آن را بپذیرید و به خودتان نسبت دهید. درغیراینصورت هرگز از آن درس نخواهید گرفت و بجای قوی تر شدن، دچار ترس و ناامیدی می شوید.

1 دیدگاه

  1. سلام
    بسیار نکات خوب و مفیدی است
    متشکرم

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

شغل‌های پردرآمد دنیا در ۲۰۱۹

مهم‌ترین عامل برای داشتن یک زندگی خوب، داشتن شغلی با درآمد مناسب و کافی است. این روز‌ها در سر تاسر دنیا با مشکل بیکاری افراد تحصیلکرده مواجه هستیم؛ و این امر دقت در انتخاب رشته تحصیلی دانشگاهی را گوشزد می‌کند.