فیلم The Nun 2018 ؛ داستان شخصیت راهبه شیطانی Conjuring

فیلم The Nun 2018 جدیدترین محصول از مجموعه فیلم‌های ترسناک The Conjuring است که از قسمت دوم این مجموعه برگرفته شده و داستانش حول محور یک راهبه شیطانی ‌می‌چرخد.

فیلم The Nun 2018

فیلم The Nun 2018

از همان زمانی که اولین فیلم مجموعه The Conjuring به نمایش در آمد میشد حدس زد که این فیلم کشش ساخت چندین فیلم دیگر را نیز دارد.

فیلم The Conjuring 1 داستان یک زن و شوهر به نام‌های اد و لورین وارن که در علوم ماورائ الطبیعه تحقیق می‌کردند را روایت می‌کند که از طرف یک خانواده از آنها درخواست می‌شود برای بررسی اتفاقات عجیبی که در خانه آنها اتفاق می‌افتد به آنجا بروند.

فیلم The Nun 2018

اد به محض ورود به خانه متوجه علائم شیطانی در خانه می‌شود و سریعا آن را با شوهرش در میان می‌گذارد. آنها برای ادامه تحقیقات تجهیزات حرفه‌ای را در خانه مستقر می‌کنند و پس از آن وارد یک جدال با ارواح شیطانی ساکن در خانه می‌شوند.

فیلم The Nun 2018 برگرفته‌ای از شخصیت راهبه The Conjuring 2

فیلم The Conjuring 2 نیز همانند قسمت قبلی روایت یک خانه تسخیر شده است با این تفاوت که این بار اهالی خانه هدف اصلی ارواح شیطانی نیستند. این باز اد و لورین خودشان هدف روح شیطانی ساکن در این خانه هستند که یک راهبه است.

در این قسمت کند و کاو بیشتری نسبت به زندگی شخصی زن و شوهر جن گیر انجام می‌شود و ما می‌توانیم چیزهایی بیشتری در مورد این زن و شوهر میانسال بدانیم؛ مواردی که شاید در فیلم The Conjuring 3 که به زودی اکران خواهد شد به آنها اضافه شود.

فیلم The Nun 2018 را در واقع باید مکمل قسمت دوم Conjuring بدانیم که در آن شخصیت اصلی شیطانی یک راهبه است.

فیلم The Nun 2018

فیلم The Nun 2018 نقطه اتصال مجموعه Conjuring  

والاک اهریمنی است که ریشه آن به افسانه‌های قرن هفدهم میلادی بازمی‌گردد. در جادونامه کتاب کلیدِ کوچک‌ترِ سلیمان (کلید کوچک‌تر سلیمان یک کتاب سحر با نویسنده ناشناس است که در قرن ۱۷ در اروپا پدیدار شد و احتمالاً از روی نسخ قدیمی‌تر کپی شده است.

این کتاب به پنج کتاب آرس گویتیا، آرس تئورگیا-گویتیا، آرس پائولینا، آرس المادل و آرس نوتوریا تقسیم شده است) به این موجود اهریمنی اشاراتی شده است. والاک در فیلم The Nun در کالبد زنی راهبه متجسد می‌شود.

هدف از معرفی این شخصیت و ساخت فیلمی در مورد آن این است که دو داستان به تصویر کشیده‌شده در دو فیلم مجموعه The Conjuring به‌هم ارتباط پیدا کنند و این مجموعه یک‌دست شود.

شخصیت راهبه اهریمنی در فیلم Annabelle: Creation (آنابل: خلقت – ۲۰۱۷) نیز حضوری کوتاه داشته است و همین موضوع نشان می‌دهد که این شخصیت چه جایگاه ویژه و مهمی در دنیای مجموعه The Conjuring دارد.

فیلم The Nun 2018

داستان فیلم The Nun 2018

زمانی که یک راهبه جوان، جان خود را در یک کلیسای متروکه‌ای در کشور رومانی گرفت، یک کشیش که گذشته ناگوار و نسبتا ترسناکی دارد، به‌همراه یک راهبه تازه‌کار که در دوران پایانی یادگیری است، از سمت شهر واتیکان به این کلیسا فرستاده می‌شوند تا درباره این پرونده تحقیقاتی را انجام دهند.

فیلم The Nun 2018

آنها در حین بررسی این پرونده، متوجه راز نامقدس و شومی می‌شوند و به دنبال کشف آن هستند. آنها نه‌تنها در این راه مجبور هستند که زندگی خود را به خطر بیندازند، بلکه با این کار خود ایمان و همچنین روح خود را هم در معرض خطر قرار می‌دهند.

آنها در مدت زمانی که در آن کلیسا حضور دارند، با نیرویی شیطانی روبه‌رو می‌شوند که باید با آن مقابله کنند. این نیروی شیطانی این بار هم در قالب همان راهبه ترسناکی ظاهر می‌شود که تمامی بینندگان را در ابتدای فیلم The Conjuring 2 ترسانده بود.

بعد از این اتفاق، کلیسا دیگر تبدیل به یک میدان مبارزه می‌شود که زنده‌ها برای زنده ماندن با نیروهای شیطانی می‌جنگند.

فیلم The Nun 2018

فیلم The Nun هم اکنون به روی پرده سینما است و به دنبال آن قرار است فیلم شخصیت The Crooked Man (مرد کج‌وکوله) نیز اکران شود.

فیلم The Nun 2018

عوامل و بازیگران فیلم The Nun 2018
 

سازنده: شرکت برادران وارنر

نویسنده: گری دابرمن و جیمز وان

کارگردان: کورین هاردی

بازیگران: دمیان بیچیر، تیسا فارمیگا، شارلوت هوپ، جوناس بلوکت، اینگرید بیسو، بانی ارونز و جانی کوین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

دانلود فیلم هزارپا کامل و بدون سانسور

فیلم هزارپا داستان دو دوست با نام‌های رضا (رضا عطاران) و منصور(جواد عزتی) را در دهه شصت روایت می‌کند که از راه دزدی امرار معاش می‌کنند. اما در آخرین دزدی خود وارد یک ماجرای پیچیده می‌شوند که دردسرهای زیادی را برای آنها به وجود می‌آورد.