وضعیت تعطیلی مدارس در ۱۴ فروردین ۹۷

تعطیلی مدارس کشور در روزهای چهاردهم و پانزدهم فروردین ۹۷ کذب است و همه مدارس در این ایام دایر میباشند.

تعطیلی مدارس

طبق سنوات گذشته زمانی که ۱۳ فروردین در آخرین روز تعطیلات قرار میگیرد شایعاتی مبنی بر تعطیلی روزهای ۱۴ و ۱۵ فروردین در شبکه های اجتماعی منتشر میشود که تجربه نشان داده است که هیچوقت صحت نداشته اند.

معاون اطلاع رسانی آموزش و پرورش در این باره به میزان گفت: همانگونه که قبل از نوروز مدارس تا روز آخر کاری باز بودند، مدارس کشور از روز سه شنبه آغاز شده و به فعالیت خود ادامه می دهند.

تعطیلی مدارس خوب یا بد ؟

هرچند از نظر اقتصادی تعطیلات عاملی نگران‌کننده است و هزینه‌‌های زیادی را نیز ایجاد می‌کند، اما از سوی دیگر بخشی از شهروندان بر این باورند که تعطیلات چندان هم نامطلوب نیست و در بسیاری از مواقع می‌توان آن را اتفاقی مثبت قلمداد کرد. به عبارتی می‌توان گفت که در نگاه گروهی از مردم، تعطیلات پدیده‌ای ارزشمند محسوب می‌شود. موافقین تعطیلات، که عمدتاً دولتی‌ها هستند، افزایش نشاط، امید و زمان استراحت را مد نظر قرار می‌دهند و مخالفین معتقدند که کار و تلاش بیشتر لازمه‌ی برون‌رفت از شرایط فعلی اقتصادی است.

از لحاظ گردشگری می‌توان گفت وجود تعطیلات به چرخه‌ی اقتصادی کمک می‌کند و بازدهی کاری کارمندان را بالا می‌برد، زیرا سفر در بازپروری روحیه‌ی شهروندان تأثیر بسزایی دارد.

این حقیقت را باید در نظر گرفت تا زمانی که یک کارمند حقوق کافی دریافت نمی‌کند و ذهنش همواره درگیر حل مشکلات مالی است و مادامی که تورم چندین گام جلوتر از چشم‌اندازهای شغلی او پیش می‌رود، نمی‌توان با افزایش تعطیلات به بهبود شرایط کمک کرد و روحیه‌ی افراد را تقویت نمود، چرا که گذران تعطیلات نیز به نوبه‌ی خود هزینه‌هایی را برای فرد به دنبال خواهد داشت.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

اختیاری شدن سربازی صحت دارد؟

در طرح فوق چیزی به عنوان داوطلبانه یا ۵ ساله شدن سربازی وجود ندارد و این موضوع تکذیب می‌شود.