قیمت طلا در بازار جهانی امروز ۲ بهمن ۹۷

قیمت طلا در بازار جهانی امروز ۲ بهمن ۹۷ ( ۲۲ ژانویه ۲۰۱۹ ) با وجود نگرانی ها از کند شدن رشد اقتصاد جهانی امروز کاهش یافت.

قیمت طلا در بازار جهانی امروز 2 بهمن 97

قیمت طلا در بازار جهانی امروز ۲ بهمن ۹۷

رویترز:

در حالی که افزایش ارزش دلار موجب گرانتر شدن قیمت طلا برای خریدارانی شده است که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند و با وجود نگرانی ها از کند شدن رشد اقتصاد جهانی امروز قیمت طلا کاهش یافت و در نزدیکی پایین ترین رقم ۳ هفته اخیر که دیروز به ثبت رسیده بود در نوسان بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۱ درصد کاهش به ۱۲۷۸ دلار و ۷۷ سنت رسید. روز دوشنبه قیمت فلز زرد تا ۱۲۷۶ دلار و ۳۱ سنت کاهش یافت که پایین ترین رقم از ۲۸ دسامبر تاکنون بود. قیمت طلای آمریکا نیز امروز با ۰٫۳ درصد افت به ۱۲۷۸ دلار و ۷۰ سنت رسید. ارزش دلار نیز امروز در نزدیکی بالاترین رقم های ۲ هفته اخیر در نوسان بود.

جدول قیمت طلا در بازار جهانی امروز ۲ بهمن ۹۷

هر اونس طلا ۱۲۷۸٫۰۱ انس طلا ۱,۲۸۱٫۶۳
هر گرم طلا ۴۱٫۰۹ انس نقره ۱۵٫۲۱
هر کیلو طلا ۴۱۰۸۸٫۹۴ انس پلاتین ۷۹۲٫۳۰
هر تولا طلا ۴۷۹٫۲۵ انس پالادیوم ۱,۳۱۴٫۵۵

قیمت ها به دلار می‌باشد.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت طلا در بازار جهانی امروز ۲ بهمن ۹۷

کایل رودا، تحلیلگر بازار نفت در موسسه آی جی مارکتس در این باره گفت: «طلا در کوتاه مدت قربانی تقویتقیمت دلار شده است. تضعیف ارزش یورو و نگرانی ها در مورد رشد اقتصادی اروپا فرصت عرض اندام به دلار داده و موجب شده تا قیمت طلا از رقم کلیدی ۱۲۸۰ دلار پایین تر بیاید.»

وی افزود: «اخیرا و به دلیل تعطیلی دولت، آمارهای اقتصادی چندانی در آمریکا منتشر نشده است. اگر ما شاهد انتشار آمارهای ضعیف از اقتصاد آمریکا باشیم این ممکن است موجب کاهش سوددهی اوراق قرضه خزانه داری آمریکا و تقویت قیمت طلا شود. از نظر فنی هم به نظر می رسد که قیمت طلا از ۱۳۰۰ دلار فراتر خواهد رفت.»

تقویت ارزش دلار تاثیری منفی بر قیمت طلا گذاشته است طلا از اواسط ماه اوت به این طرف عمدتا به دلیل آشفتگی بازارهای بورس و تضعیف ارزش دلار بیش از ۱۰ درصد گرانتر شده است. تضعیف اقتصاد چین در روزهای اخیر به تقویت ارزش دلار کمک کرده است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

سهمیه ایران در لیگ آسیا ۲۰۲۰

سهمیه ایران در لیگ آسیا ۲۰۲۰  بر اساس جدولی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا منتشر ...